Full results Tatura Classic

To read the full story about how Team Joyce went and watch Video footage of LH King Arthur jumping his very first Grand Prix

http://www.equestrianlife.com.au/pages/Show-Jumpers-Team-Joyce

Click to enlarge pictures:

A show not to be missed in 2014 classes for everyone and facilities we all appreciate! Many thanks”

             Indoor Arena 1 Placings
Class 1AHeathcote Racing 1.05m Open

1

Bronco BillyC Shera Jones

2

BP Striking DiamondV Wier

3

Springtail MissT Shave

4

SU Going HighJ Prime

5

DP CassisiA Lamb

6

LolitaD Lever
Heathcote Racing 105m Junior
Class 1B

1

EB WhiskeyS Corboy

2

SC  TobleroneC Bailey

3

Billabong BeautyA Laing

4

SplashesK Crauford

5

Mr MagesticS Ricca

6

CP SemagandaJ Daniels
Southern Cross Ten Open 1.10m
2A

1

Rodeo DriveR Todd

2

Manfield NobleT Stucky

3

Sanskit Park alikJ Smith

4

Belcam CodakK Weir

5

Hollingrove EveJ Sproull

6

Patangas OberonJ & B Harvey
Highlands Saddlery Junior 1.10m
2B

1

Poets CornerJ Wells

2

Little WilliamJ Wells

3

BP lleweyE Van sonsbeek

4

Kirkley hill DejavyB Devine

5

Eliza JaneM Alexander

6

SL itsa worryK Cranford

3

Pizza Nostra Open 1.20m

1

Patangas OberonJ Harvey

2

DreamtimeM Alexander

3

Galvey BayB Dobbin

4

Chin ChokA  Green

5

CardeneJ coman

6

PamilletI Whatley

4

Mahons Waste Solution Brokers Grand Prix 1.35m

1

VeronaBrook Dobbin

2

Saddle Up Darn GoodAdam Prime

3

High Rail Salt BushSam Williams

4

CP ArgentoAndrew Lamb

5

PenroseAlly Lamb

6

LuxenburgRussell Hearn

8

Sounds Exhaust Open 1.05m

1

Bronco BillyCS Jones

2

BP Striking DiamondK Weir

3

HowdoyalikemenowB Moody

4

cavalier CodosB Moody

5

ValdesL Warging

6

Voodoo ChildK Crauford
9AD & M Stockfeeds Junior 1.10m

1

Tyranosaurus RexA Robertson

2

Bittern Park DarceyS Hopkinson

3

Bubble & SqueakJ Dennison

4

PB Poets CornerJ Wells

5

Dreamtime invaderM Alexander

6

Fosbury FlopJ Dennison
9BGreater Shepparton Open 1.10m

1

PameletI Whatley

2

HamletK White

3

Hollingrove EveM Sproull

4

Sanskritppark AlikC Smith

5

SaoJ Turco

6

ContessaT Scattergood

10

Show Jumping Marketing 1.30m

1

Poets CornerJ Wells

2

Bubble & SqueakJ  Dennison

3

Galvey RayA Dobbin

4

Raylyns elizaS Brennan

5

Ocean BeachB Dobbin

6

Little WilliamJ Wells

11

Isle of Wight Farms Young Rider

1

LH Warsaw 1.25mN Dickson

2

Amaroo Vee BeM Robertson

3

NicobarJ Pearce

4

Mayfield NobleT  Stucky

5

DejavuN Dickson

6

King TutankhamunB Devine

Arena 2 Results

Class 5AHunter Rural Junior

1

Black OpalM Mckay

2

Heart of EnglandE Stucky

3

TandiR Brent

4

Wyuna park JimmyC Clarke
Class 5AHunter Rural Open

1

MossM Bruce

2

Miss BlondieE Risley

3

ChileI Whitely

4

Power PlayM Flamery
Class 6AJames & Sons Junior

1

TrippaC Mundy

2

Lakvale Stylish CenturyC Dennison

3

LH BrittanyM McKay

4

Black OpalM McKay
Class 6BJames & Sons Open

1

Dennison Park PearlA Lamb

2

Imposing RobL North

3

Miss BlondieE Risely

4

VernaJ Paton

5

Class 7ATrevic Park Agistment Junior

1

LH BrittanyM Mckay

2

Sunbury lodge RioM Mckay

3

EA WiskeyM Corboy

4

Chole DemisonC Demison
Class 7B Trevic Park Agistment Open

1

Plough BoyA Cuthbert

2

Aint No WorryK Hewett

3

ValentinoA Green

4

Sledge HammerSuzi
Class 12AAndy Cuthbert Tree Service

1

Black OpalM McKay

2

TandyR Brent

3

Makaroff GordinskiM McNair

4

Wyuna park JimmyC Clarke
Class 12 BHeather Bain Horse dentistry

1

Moscatto MossM Bruce

2

Ruby StarS Mallinson

3

LH AlbertS Joyce

4

Misty Isle CapriceA Long
Class 13aGirdwood Contracting

1

L H BrittanyM McKay

2

Lakevale Skylish CentoryC Demison

3

Sunbury lodge RioM McNaught

4

TrippaC Mundie
Class13 BGirdwood Contracting

1

Moscatto MossM Bruce

2

LH AlbertS Joyce

3

SpikeL Quick

4

VallaconM Cochrane
Class 14 AMelton Equistrian

1

L H BrittanyM McKay

2

Shady creek table oneC Bailey

3

Sunbury lodge rioM McNaught

4

Cygnet StarN cahill
Class 14 BTamleugh Downs Sport Horse

1

Aint no worriesKim Hewlett

2

Plough BoyAndy Cuthbert

3

Columbo RainDaniel Leitch

4

Secret agentKim Hewlett